טיפול באקנה באמצעות מערכת פורמה ואורך  ננומטר - מחקר קליני440גל

פרופיונבאקטריום אקנה היא בקטריה גראם-חיובית שמשחקת תפקיד חשוב של אקנה ולגריס. טיפול באקנה וולגריס באמצעות מכשירי לייזר או אור מקובל מאוד בספרות. ישנן שתי מטרות במכניזם הפעולה בבואנו לטפל בנגעי אקנה: הראשונה, אפקט פוטודינאמי שמתעורר עקב השימוש באור אולטרא סגול ואור שנבלע ע”י הפורפירין, (פסגות בליעה: שמיוצר ע”י בקטריית הפרופיון אקנה. בליעה זו מובילה ) עם אפקט ROS לרבייה תגובתית של זני חמצן (בקטריאלי שמגיע אחריה. הדרך הנוספת מבוססת על פוטוטרמוליזה בררנית של נימי הדם המזינים את בלוטות החלב, וגורמת לירידה בכמות החלב המופקת. מכניזם פעולה שלישי דורש אקסוגן פוטוסנסיטייזר שיתווסף אל פני שטח העור. הפוטוסנסיטייזר מצטבר בבלוטות החלב וגורם לכך שהבלוטה תיהרס לאחר החשיפה לקרן האור.

מאפשר כיסוי של פסגת בליעה IPL השימוש בבפורפירין והמוגלובין ולכן יכול להוות כלי טיפולי מתאים לטיפול באקנה.

רוחב הפולס הקצר בו נעשה שימוש במערכת הפורמה מאפשר למטופל סבילות כאב גבוהה יותר ומעלה את רמת הדיוק והבררנות של בליעת האנרגיה ברקמת היעד, כתוצאה מכך עולה גם יעילות הטיפול.
פוטוטרמוליזה באמצעות קרינת הבזקי אור מקומית של מערכת הפורמה בתחום טווח ארבעה טיפולים בהפרש של שבוע בין טיפול לטיפול.


עודף קרטין בעקבות שינויים הורמונאליים המגבירים את ייצור החלב וסותמים את נקבובית העור. 
הסביבה האנאירובית גורמת לחיידק הפי. אקנה להתרבות ולשחרר פורפירין.


אקנה היא הפרעה כרונית הורמונאלית - גנטית, הבסיס הגנטי מאופיין במספר דפוסי העברה, כנראה  הגורמים העיקריים המעורבים הם ייצור עודף תאי קרטין בחלקו העליון של זקיק השיער, עליה בייצור החלב, התיישבות בקטריאלית על הזקיקים, תהליך זיהומי של הזקיקים וסביבתם. ידית האקנה של הפורמה עוזרת לשפר בהדרגה את הופעת הסימפטומים בדרמיס ומפחיתה באופן משמעותי את חיידק הפי- אקנה והמצב הדלקתי.